Vitej a překroč most do mého světa fantazie, kde se žádné meze nekladou.
Doufám, že se ti tady bude líbít a že se zase někdy vrátíš :)
Tento blog se věnuje mým povídkám a obrázkům.
Prosím zanech mi zde po sobě komentář a svůj názor, díky nim se můžu zlepšit :)
Teď si užij svou chvilku odpočinku ve světě fantazie a nenech se rušit.
Fantazie je nevyčerpatelným stvořitelem nových světů.
Fantazie není ve skutečnosti nic jiného než druh paměti osvobozené od řádu času a prostoru.
Tak si ji užívejte :)
NIERA

♦ I. Kapitola ♦

21. ledna 2013 v 15:28 | Niera |  Daemon changing shape


Ahoj lidičky
Konečně jsem se k němu dostala, a tak vám sem přidávám novou povídka její první začáteční díl. Je trochu krátký ale aspoň něco. Pokud sem ještě někdo chodí tak přeji pěkné počteníčko :3
NieraBěžím po střeše koleje školy a snažím se uniknout před naštvanými spolužáky, které jsem zase nachytala. Mám prostě talent někoho nějak vytočit a tak tady teď skáču po střeše a snažím se dostat do bezpečí svého pokoje. Přece jenom deset kluků na jednu holku, sice holku co se ráda pere, ale i tak. Jsem kousek od balkonu svého pokoje a zrovna když tam chci skočit mi podklouzne noha a já padám přímo na dláždění náměstíčka koleje Harvardu. Naštěstí se v tu chvíli ke mně snese velký Hypogrif a zachytí mě pařáty a pak už trvá jen chvíli a stojím v pořádku na dlažbě.

Můj démon byl vždy nadaný velkou fantazií a tak mu nedělá problém se rychle měnit v různá legendární i normální zvířata. Je mi teprve šestnáct a tak se bude měnit necelé dva roky, protože mám narozeniny už za dva měsíce a pak bude mít svou stálou podobu. Kluci na střeše nás napodobí a sněžné sovy nebo orli jim pomůžou dolů. Hned co se dotknou země tak se jejich démoni změní na psy nebo lasičky a jdou k nám v doprovodu psího vrčení.
"Už nemáš kam utéct" řekne Georgie, hlavní kluk z jejich party.

"To by ses divil, můj démon nemá tak omezené podoby jako vaši, už jsem se vám omluvila. Já nevěděla, že pár kapek vody z vás udělá zmoklé slepice" řeknu nevině a až teď si všimnu, že jsou opravdu mokří na kost.
"Kluci se na mě jen zlostně podívají a já si až teď všimnu, že mezi nimi je i Jake, ale ten se usmívá a očividně se baví.

Obrátím pohled zpátky k Georgovi jehož pes mi cvakne čelistmi u nohy, ale já se ani nehnu a dělám jakože nic. Vím, že kdyby viděl náznak leknutí nebo pohybu pryč začala by honička nanovo. A tak jen vyčkávám.
Nakonec se démon vrátí zpět ke svému dítěti Geotgovi a ten řekne: "To nemá cenu nechte ji, bojí se a nenechá se vyprovokovat. Příště ti to, ale tak lehce neprojde.!" Jen se pousměji a dívám jak odcházejí. Jen Jake stojí pořád na nádvoří a usmívá se na mě. Popojdu k němu. Můj démon mě následuje. Jmenuje se Ren, můj nejvěrnější přítel.

Ve chvíli kdy se k Jakeovi přiblížím na pět kroků se ke mně rozeběhne jeho démon ve své oblíbené podobě lišky a zavrčí na mě. "Nic mu neudělám, ani jsem ho nechtěla polít, nevěděla jsem že tam je" řeknu deamonovi a usměju se. Pak se skloním a ještě jí pošeptám: "Co bych mu asi mohla udělat?" poškádlím ji.

"Lesslie to je v pohodě pojď sem, zbytečně se nevysiluj, vím že bys ho hravě porazila," řekne Jake a ona mu skočí do náruče. "Mám jiný názor" usměju se a Ren vedle mě složí obrovská křídla Hypogrifa a vyzývavě se na ně koukne. "Někdy si to můžou skusit, co třeba dneska večer na poli za školou?" zeptá se Jake a nepřestává se usmívat.

"Klidně, budeme tam" řeknu a vyskočím na Rena, který mě vynese na balkon mého pokoje. Otevřu dveře, ještě se kouknu jak odchází a pak zapadnu do pokoje. Lehnu si na postel a Ren si za mnou vleze v podobě černé kočky.
"Zvládneš to ??" zeptám se. "Neboj se," řekne Ren a přitulí se ke m. Je zvláštní jak rychle a v kolik zvířat se umí měnit aspoň si to poprvé zkusí na živo z protivníkem. Ne že by to byla nějaká soutěž, ale později se to může hodit.
"Jen si nech nějaké podoby do zálohy" řeknu s úsměvem a pak se k němu stulím do klubíčka a s vědomím, že mě hlídá a v čas zbudí jdu spát.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lili Lili | 21. ledna 2013 v 18:53 | Reagovat

zdá sa mi to alebo si sa  inšpirovala dielom Zlatý kompas od Philipa Pullmana?...musím uznať, že je to super poviedka a páči sa mi :)...hlavne ten démon Ren :)...teším sa na ďalší diel

p.s.: budeš pokračovať v poviedke Cats secret? tá poviedka sa mi veľmi páči a ak by sa dalo rada by som si z nej prečítala i ďalšie diely...ak nie nevadí...díky

2 niera niera | 21. ledna 2013 v 20:10 | Reagovat

A ano inspirovala  jsem se touto knížkou je moje oblíbená a tak jsem chtěla napsat něco na podobný způsob :)

3 Lisn Lisn | 26. ledna 2013 v 10:11 | Reagovat

Moc pekna povidka ;-) takze Ren jo?:-D

4 Niera Niera | 27. ledna 2013 v 15:20 | Reagovat

A proč ne :D jsem ráda že se ti líbí ;)

5 Erue Erue | Web | 1. února 2013 v 14:23 | Reagovat

Krásná povídka a blog ^-^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama